obramowanie
poradapodatkowa.pl |

Kontrola podatkowa i skarbowa

Szukaj:
obramowanie
Zadaj pytanie
Biuletyn
Zapisz się tutaj, jeśli chcesz otrzymywać biuletyn.
Najnowsze pytania
Najnowsze artykuły
Wartościowe linki
z innych dziedzin prawa
Zadaj pytanie
 

Porady Podatkowe – skutecznie i na czas

Jeśli nie znalazłeś(aś) odpowiedzi na swoje pytanie – zapytaj naszego prawnika

Kliknij w guzik rozwiń Wypełnij poniższe pola i zadaj pytanie Otrzymasz bezpłatną wycenę

1. Wpisz tytuł pytania:

2. Wpisz treść pytania:

Załącznik 1:

3. Wprowadź dane kontaktowe:

Imię:  
E-mail:  

Bezpłatną wycenę otrzymasz do 2 godzin

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 43 | Wyświetlono: 21-30

Opublikowane: 23.11.2011

Nieujawnienie darowizny w formie środków pieniężnych


W 2007 r. ojciec podarował mi 70 tys. zł, a dzięki temu, że sam miałem uzbierane 50 tys. zł, mogliśmy kupić dla mnie mieszkanie. Darowizny nie zgłosiłem w urzędzie skarbowym, a teraz zostałem wezwany do udokumentowania posiadanych środków na zakup mieszkania. Co robić?

Opublikowane: 29.08.2011

Rezydentura podatkowa a udowodnienie źródła dochodów


Wraz z żoną mieszkamy w UK od 2002 r. na stałe. Ślub wzięliśmy w 2004 r., potem kupiliśmy mieszkanie w Polsce (z oszczędności, zarobków i pieniędzy z wesela). Nie wypełnialiśmy żadnych PIT-ów. Teraz urząd skarbowy prosi nas o udowodnienie, skąd mieliśmy środki na zakup mieszkania. Jeśli wykażemy, że jesteśmy angielskimi rezydentami, to sprawa zostanie zamknięta?

Opublikowane: 12.08.2011

Kontrola skarbowa w niezgłoszonej działalności


Mam kontrolę skarbową za 2008 r. w związku z niezarejestrowaniem działalności gospodarczej. Sprzedawałam produkty jako pośrednik, ale nie wykazałam zysku, a jedynie stratę. Co mi grozi? Czy powinnam wynająć prawnika?

Opublikowane: 18.05.2011

Oszczędności uzyskane z pracy za granicą a zakup nieruchomości w Polsce – wyjaśnienie w urzędzie skarbowym pochodzenia środków na zakup


Od siedmiu lat przebywam na stałe za granicą, gdzie legalnie zarabiam. Rozliczam się z podatków zgodnie z prawem, a oszczędności przywoziłem do kraju i składałem w kopercie u moich rodziców od początku. Jednorazowo wwoziłem ok. 8-9 tys. euro, czego nigdzie nie zgłaszałem, posiadam tylko wyciągi bankowe. Obecnie planuję zakup nieruchomości. Czy polski urząd skarbowy będzie dociekał źródeł moich dochodów i jak udowodnić, że są one legalne?

 

Opublikowane: 20.04.2011

Obowiązek udokumentowania umowy użyczenia pomiędzy ojcem i synem – kontrola skarbowa


Wraz z mężem posiadamy lokal gospodarczy, w którym prowadzi swoją działalność nasz syn. Obecnie mąż jest zatrudniony przez syna. Syn jakiś czas temu zakupił na firmę pewne przedmioty, a obecnie pracownik urzędu skarbowego kwestionuje ten zakup i żąda przedstawienia umowy użyczenia zawartej między ojcem a synem (nic nie podpisywali). Co teraz należy zrobić?

Opublikowane: 18.04.2011

Czy można wycofać oświadczenie złożone w urzędzie skarbowym?


Kupiłem samochód w jednym z krajów UE. Otrzymałem wszystkie dokumenty, opłaciłem akcyzę, przetłumaczyłem dokumenty i złożyłem w urzędzie wniosek VAT-24. Przy odbiorze wezwał mnie do siebie kierownik i w stresujący sposób zaczął wypytywać mnie o szczegóły transakcji. Właściwie zmusił mnie do wycofania wniosku i stwierdzenia, że kupiłem pojazd od pośrednika. W domu przemyślałem sytuację i stwierdzam, że działałem pod wpływem emocji. Czy mogę wycofać się z oświadczenia i ponownie złożyć wniosek do urzędu skarbowego?

Opublikowane: 24.02.2011

Sprzedaż nieudokumentowana na kasie fiskalnej a kontrola


Prowadzę sklep stacjonarny, jednocześnie sprzedając produkty w serwisie aukcyjnym. Ostatnio wystąpiłem o zwrot podatku VAT. Obecnie w sklepie przeprowadzana jest kontrola z urzędu skarbowego. Zostałem poproszony o podanie danych związanych z transakcjami, których jednak nie finalizowałem paragonem z kasy fiskalnej. Co powinienem zrobić? Jaki okres wstecz może objąć kontrola? Jakich konsekwencji powinienem się spodziewać?

Opublikowane: 30.11.2010

Zakup mieszkania przez osobę mieszkającą za granicą


Od pięciu lat przebywam za granicą. W Polsce nigdy nie płaciłam podatków (bo nie pracowałam), nie mam też zameldowania. Planuję jednak zakup mieszkania, na które część kwoty przeleje mój chłopak. Czy te pieniądze podlegają w Polsce opodatkowaniu, np. jako darowizna? Czy powinnam założyć w Polsce jakieś specjalne konto na ten cel?

Opublikowane: 28.10.2010

Kontrola podatkowa w firmie


Jestem w trakcie kontroli podatkowej za 2005 rok. Kwestionowane są opłaty za telefon stacjonarny, odpisy amortyzacyjne od środków trwałych i koszty paliwa. Księgi rachunkowe i dokumenty za 2004 r. przechowywałem w komputerze, a w 2009 r. usunąłem z dysku przekonany, że po pięciu latach tracą ważność. Jakie mogą być konsekwencje zniszczenia tych danych, skoro kontrolowany jest rok 2005? Co powinienem zrobić, jeśli kontrola wykaże jakieś nieprawidłowości?

Opublikowane: 18.10.2010

Kontrola podatkowa z urzędu skarbowego i zniszczone dokumenty


Prowadzę działalność gospodarczą. Niedawno została przeprowadzona kontrola skarbowa przez urząd skarbowy za okres od stycznia 2008 r. do grudnia 2009 r. Przedstawiliśmy dokumenty od stycznia do grudnia 2008 r., ponieważ pozostałe dokumenty, tj. z roku 2009, zostały zniszczone z powodu nieszczelnego dachu (dowodem mogą być jedynie zeznania pracowników budowlanych, nie zgłosiłem szkody ubezpieczycielowi), ale oświadczenie o tym złożyliśmy dopiero podczas kontroli. Co powinienem zrobić po otrzymaniu protokołu z kontroli?

»Wybrane opinie klientów

Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!

Tomasz


Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.

Anna


Porada bardzo rzetelna i wyczerpująca temat. Miałem pewne wątpliwości co do takiej formy. Po otrzymaniu i po przeanalizowaniu odpowiedzi (i to wszystko „czarne na białym” z podstawą prawną) stwierdziłem, że należy częściej korzystać z Waszych usług.

Jacek


Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.

Dziękuję i pozdrawiam cały zespół, Roksana


Odpowiedż wyczerpująca. Bardzo mi pomogła w rozwiązaniu mego problemu. Polecam wszystkim korzystanie z tego serwisu.

Leszek


Otrzymałem bardzo wyczerpujące i konkretne odpowiedzi na moje pytanie, jestem w pełni usatysfakcjonowany. Serwis działa bardzo poprawnie. Wszystkim, którzy mają jakieś problemy prawne, bardzo polecam. Cena za poradę całkiem normalna i, myślę, niewygórowana.

Albert


Dziękuję za jasne przedstawienie sprawy. Odpowiedzi były staranne i rzeczowe. Z przyjemnością polecę ten serwis innym zainteresowanym.

Z poważaniem Rafał.


Bardzo, bardzo dziękuję Panu Aleksandrowi Słyszowi za pełną i obszerną poradę wraz projektem wniosku. Nareszcie prawnik w sposób zrozumiały wyjaśnił mi również znaczenie pojęć których nawet ustawa nie określiła. Jestem ogromnie wdzięczna. Na pewno będę korzystać w przyszłości z porad prawnych tego serwisu. Polecam wszystkim niezdecydowanym - warto.

Wdzięczna Ania.


Porada droższa niż u konkurencji ale lepsza. Uzyskałem konkretną odpowiedz na opisane zagadnienie. Dla pewności radziłem się też u konkurencji - są tańsi ale nie byłem w stanie uzyskać odpowiedzi na mój konkretny problem. Byłaby piątka ale mogłoby być taniej.

Pozdrawiam Piotr.

 


Dziękuję za pełne zinterpretowanie przepisów, z którymi nie poradził sobie urząd skarbowy i Krajowa Informacja Podatkowa (kuriozum – oni żyją z naszych podatków!!!).

Pozdrawiam, Piotr


Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!

Małgorzata


Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim”  w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!

Stały klient Tomasz.


Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez  maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.

Iwona


Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.

Agnieszka


»Orzeczenia

Ilość: 1 | Wyświetlono: wszystkie

Porady Podatkowe – skutecznie i na czas

Jeśli nie znalazłeś(aś) odpowiedzi na swoje pytanie – zapytaj naszego prawnika

Kliknij w guzik rozwiń Wypełnij poniższe pola i zadaj pytanie Otrzymasz bezpłatną wycenę

1. Wpisz tytuł pytania:

2. Wpisz treść pytania:

Załącznik 1:

3. Wprowadź dane kontaktowe:

Imię:  
E-mail:  

Bezpłatną wycenę otrzymasz do 2 godzin

  porady prawne
opinie
Współpraca
Jeżeli jesteś zainteresowany współtworzeniem serwisu przeczytaj więcej informacji.
guzik Kontakt | Nasi partnerzy | Reklama | O nas | Polityka prywatności | Informacje o cookies | Poleć serwis znajomemu | Pomoc guzik
prawo pracy porady prawne

Polecamy: eBooki | Spadek | Służebność | Spolkowy.pl | Rozwodowy.pl | Prawo Zus | Sylwester 2015 2016