obramowanie
poradapodatkowa.pl
Szukaj:
obramowanie
Zadaj pytanie
Biuletyn
Zapisz się tutaj, jeśli chcesz otrzymywać biuletyn.
Popularne artykuły
Popularne pytania
Najnowsze artykuły
Najnowsze pytania
Wartościowe linki
z innych dziedzin prawa
Zadaj pytanie
 

Porady Podatkowe – skutecznie i na czas

Jeśli nie znalazłeś(aś) odpowiedzi na swoje pytanie – zapytaj naszego prawnika

Kliknij w guzik rozwiń Wypełnij poniższe pola i zadaj pytanie Otrzymasz bezpłatną wycenę

1. Wpisz tytuł pytania:

2. Wpisz treść pytania:

Załącznik 1:

3. Wprowadź dane kontaktowe:

Imię:  
E-mail:  

Bezpłatną wycenę otrzymasz do 2 godzin

Jeżeli posiadasz kod rabatowy wprowadź go po otrzymaniu wyceny.

Opublikowane: 18.01.2006

Autor: Burmistrz Nowego Tomyśla

Czy pełnomocnictwo substytucyjne (dalsze) udzielone przez osobę...

Sygnatura: FN 3120/02/2006

Czy pełnomocnictwo substytucyjne (dalsze) udzielone przez osobę będącą pełnomocnikiem działającym na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez zarząd Spółki (z treści tego pełnomocnictwa wynika umocowanie do udzielania dalszych pełnomocnictw) podlega opłacie skarbowej?

Wybrane Opinie Klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług  nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi  ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.

Zbyszek


Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.

Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.

Pozdrawiam i do miłego, Henryk


Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!

Małgorzata


Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.

Jacek


Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!

Zbyszek


Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim”  w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!

Stały klient Tomasz.


Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez  maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.

Iwona


Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.

Agnieszka


Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.

Anna


Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.

Serdecznie dziękuje i pozdrawiam Krzysztof.


Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.

Danuta


Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.

Maciej


Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!

Tomasz


Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!

Małgosia


Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.

Joanna


Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.

Roman


BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.

Zbyszek.


Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.

Pozdrawiam serdecznie, Jarek


Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.

Pozdrawiam, Piotr


Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.

Dziękuję i pozdrawiam cały zespół, Roksana


Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

Krzysztof

 


POSTANOWIENIE

Na podstawie art. 14a § 1 i 4 w związku z art. 2 § 1 pkt 3) ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Tekst jednolity: Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), Burmistrz Nowego Tomyśla postanawia uznać stanowisko A Sp. z o.o. zawarte we wniosku z dnia 11. 01. 2006 r. (wpływ do Urzędu Miejskiego w dniu 13.01.2006 r.) za prawidłowe w sprawie zwolnienia od opłaty skarbowej pełnomocnictwa substytucyjnego, udzielonego przez osobę będącą pełnomocnikiem działającym na podstawie udzielonego przez Zarząd Spółki pełnomocnictwa, z treści którego wynika umocowanie do udzielania pełnomocnictw dalszych - substytucji)

UZASADNIENIE

W dniu 13 stycznia 2006 roku wpłynął wniosek datowany na 11 stycznia 2006 r., w którym A Sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Tomyślu (zwany dalej "Podatnikiem") zwrócił się o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego.

 


W przedmiotowym wniosku Podatnik zwraca się z zapytaniem: "Czy pełnomocnictwo substytucyjne, udzielone przez osobę będącą pełnomocnikiem działającym na podstawie udzielonego przez Zarząd pełnomocnictwa (z treści którego wynika umocowanie do udzielania pełnomocnictw dalszych - substytucji) podlega opłacie skarbowej?."Z opisu stanu faktycznego wynika, że Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pod firmą A Sp. z o.o. uczestniczy w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego na dostawy wyrobów medycznych. W postępowaniach tych, składane oferty podpisywane są przez osoby działające w imieniu tejże Spółki na podstawie tak zwanych pełnomocnictw substytucyjnych, o których mowa w art. 106 Kodeksu cywilnego.Podatnik zajął stanowisko, że jego zdaniem "pełnomocnictwo takie jest zwolnione od opłaty skarbowej, co wynika z gramatycznej wykładni części V załącznika do ustawy z dnia 9 września 2000 roku o opłacie skarbowej (tekst jednolity: Dz. U. z 2004 r. Nr 253, poz. 2532 ze zm.)

Działając na podstawie art. 14a § 1 powołanej wyżej ustawy - Ordynacja podatkowa - Burmistrz Nowego Tomyśla uprzejmie informuje:

Zgodnie z art. 106 Kodeksu cywilnego - "pełnomocnik może ustanowić dla mocodawcy innych pełnomocników tylko wtedy, gdy umocowanie takie wynika z treści pełnomocnictwa, z ustawy lub ze stosunku prawnego będącego podstawą pełnomocnictwa". Pełnomocnik ustanowiony w sytuacji opisanej w dyspozycji tego przepisu przez pełnomocnika do tego umocowanego jest zwany "pełnomocnikiem substytucyjnym", albo "pełnomocnikiem dalszym", a pełnomocnictwo, na mocy którego ustanowiony już pełnomocnik ustanawia dalszego pełnomocnika nosi nazwę "pełnomocnictwa substytucyjnego" albo "pełnomocnictwa dalszego".

Jak wynika z treści postawionego pytania, w niniejszej sprawie umocowanie do ustanowienia przez pełnomocnika pełnomocników substytucyjnych (dalszych) wynika z treści pełnomocnictwa. Ponadto wiadomym jest, że umocowanie udzielone pełnomocnikowi substytucyjnemu obejmuje podpisywanie, w imieniu mocodawcy (to znaczy Podatnika) ofert w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego na dostawy wyrobów medycznych.

Według załącznika nr V do ustawy z dnia 9 września 2000 roku o opłacie skarbowej (tekst jednolity: Dz. U. z 2004 r. Nr 253, poz. 2532 ze zm.) - kolumna "4-zwolnienia" zwolnieniu z opłaty skarbowej podlegają- między innymi "dokumenty stwierdzające ustanowienie pełnomocnika oraz ich odpisy (wypisy): . . . udzielane dalszemu pełnomocnikowi (substytucje},...".Zarówno gramatyczna językowa), jak i celowościowa i funkcjonalna wykładnia tego przepisu jest dla tutejszego Organu podatkowego jednoznaczna - pełnomocnictwo substytucyjne podlega zwolnieniu z opłaty skarbowej.

Wobec powyższego orzeczono, jak w sentencji niniejszego postanowienia.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

 

Porady Podatkowe – skutecznie i na czas

Jeśli nie znalazłeś(aś) odpowiedzi na swoje pytanie – zapytaj naszego prawnika

Kliknij w guzik rozwiń Wypełnij poniższe pola i zadaj pytanie Otrzymasz bezpłatną wycenę

1. Wpisz tytuł pytania:

2. Wpisz treść pytania:

Załącznik 1:

3. Wprowadź dane kontaktowe:

Imię:  
E-mail:  

Bezpłatną wycenę otrzymasz do 2 godzin

Jeżeli posiadasz kod rabatowy wprowadź go po otrzymaniu wyceny.


»Czytaj inne orzeczenia

Opublikowane: 05.12.2003
Czy mam obowiązek złożyć deklarację podatkową PIT-5 i...
Pismem z dnia 14.10.2003 r. (data wpływu do urzędu 20.10.2003 r.) uzupełnionym wyjaśnieniami z dnia 8.11.2003 r. (data wpływu 12.11.2003 r.) zwróciła się pani do tutejszego organu o udzielenie odpowiedzi na pytanie czy ma pani obowiązek złożyć deklarację podatkową PIT-5 za m-c wrzesień br. i rozliczenie roczne w sytuacji, gdy udzielone przez siostrę pełnomocnictwo do dokonywania powyższych rozliczeń z tytułu najmu lokalu utraciło ważność w związku z jej śmiercią w dniu 21.09.2003 r. Zdaniem pani nie należy składać przedmiotowych dokumentów. Stosownie do...
Opublikowane: 05.04.2004
Czy podatnik odbywający zasadniczą służbę wojskową może...
Zgodnie z art. 136 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) strona może działać przez pełnomocnika, chyba że charakter czynności wymaga jej osobistego działania. Z kolei zgodnie z art. 137 Ordynacji podatkowej pełnomocnikiem strony może być osoba fizyczna mająca pełną zdolność do czynności prawnych w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie, a jego treść winna wskazywać zakres pełnomocnictwa, tzn. jakich czynności może dokonywać pełnomocnik w imieniu swojego mocodawcy przed danym...
Opublikowane: 13.04.2004
Czy osoba prowadząca biuro rachunkowe na podstawie wystawionego...
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Cieszynie informuje, że zgodnie z art. 136 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) strona może działać przez pełnomocnika, chyba że charakter czynności wymaga jej osobistego działania. W myśl art. 137 § 1 ww. ustawy pełnomocnikiem strony może być osoba fizyczna mająca pełną zdolność do czynności prawnych. Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie lub zgłoszone ustnie do protokołu (art. 137 § 2). Pełnomocnik dołącza do akt oryginał lub urzędowo poświadczony odpis...
Opublikowane: 27.05.2004
Czy w przedstawionym stanie faktycznym wydatki mieszkaniowe mogą...
Stosownie do art. 14a § 1 i 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olsztynie wyjaśnia. Z Pani pisma skierowanego do tut. organu podatkowego oraz przedłożonych dokumentów wynika, iż zamieszkuje Pani wraz z rodziną w budynku mieszkalnym przy ul. Ż w O., którego właściciele wyjechali do N. W dniu 10.12.1993 r. przez właścicieli nieruchomości zostało Pani udzielone pełnomocnictwo "do zastąpienia" Państwa U. "przed sądem i przed innymi instytucjami we wszystkich sprawach osobistych i...
Opublikowane: 09.06.2004
dotyczy uznania wynagrodzenia prokurenta oraz wydatków spółki z...
Dyrektor Izby Skarbowej w Rzeszowie, działając na podstawie art. 14b § 2 ustawy z dnia 29.08.1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), zmienia informację Naczelnika Urzędu Skarbowego w Ropczycach z dnia 15.03.2004 r. (znak: US.II-PDOP/423/1/2004) o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego, udzieloną w związku z zapytaniem podatnika zawartym w piśmie z dnia 26.02.2004 r.: Z treści ww. pisma wynika, że: postanowieniem z dnia 16.01.2002 r. została zarejestrowana spółka z o.o A.; w dz. 2 rubr. 3 - prokurenci - został wpisany Andrzej S....
Opublikowane: 02.12.1998
Pełnomocnik ustanowiony przez stronę w postępowaniu...
Gertruda W. wniosła w dniu 22 listopada 1995 r. skargę do Naczelnego Sądu Administracyjnego-Ośrodka Zamiejscowego w Szczecinie na decyzję Wojewody S. z dnia 23 października 1995 r. , w przedmiocie odmowy uchylenia czynności materialnotechnicznej wymeldowania z lokalu mieszkalnego. Skarga ta podpisana została w imieniu skarżącej przez jej ojca - Jana W. Zarządzeniem Sądu z dnia 7 grudnia 1995 r. wezwano pełnomocnika skarżącej do uiszczenia opłaty sądowej oraz do nadesłania opłaconego pełnomocnictwa w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. W dniu 7 stycznia...
Opublikowane: 30.07.2004
Czy pracownik spółki jest upoważniony do wskazania swoich danych...
Spółka z o.o., będąca biurem rachunkowym, prowadzi księgi rachunkowe osób prawnych. Zgodnie ze standardową umową o świadczenie usług finansowo-księgowych spółka wykonuje na rzecz swoich zleceniodawców następujące usługi: finansowo-księgowe obejmujące m.in.: wpływ, rejestrację i akceptację faktur, weryfikacje i księgowanie, sporządzanie deklaracji CIT (w tym: ustalenie wyniku finansowego, wyłączenie kosztów nie -- - stanowiących kosztów uzyskania przychodów, obliczenie podatku, wypełnienie druku deklara-cji), kadrowo-płacowe obejmujące m.in....
Opublikowane: 07.10.2004
Czy w przypadku wspólnego posiadania nieruchomości i uzyskiwania...
W świetle regulacji prawnej zawartej w art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535) podatnikami są osoby prawne, jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne wykonujące samodzielnie działalność gospodarczą, o której mowa w ust. 2 bez względu na cel lub rezultat takiej działalności. Zarządca nieruchomości spełniać musi warunki określone w przepisach ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2000r. Nr 46, poz. 543 ze zm.). Działa on na podstawie umowy...
Opublikowane: 30.01.2004
Czy deklaracje dotyczące rozliczeń podatkowych prowadzonej przez...
Stan faktyczny : Postanowieniem z 17.09.2003r. Sąd Rejonowy ustanowił zarządcę przedsiębiorstwa osoby fizycznej prowadzącej pozarolniczą działalność gospodarczą (Podatnika). Ustanowionemu zarządcy Podatnik zamierza udzielić pełnomocnictwa do podpisywania i składania w jego imieniu do Urzędu Skarbowego deklaracji podatkowych z tytułu rozliczeń podatkowych prowadzonej działalności gospodarczej. Stan prawny : W myśl postanowień art. 44 ust. 1 pkt 1 ustawy z 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14,...
Opublikowane: 21.10.2004
Czy udzielone pełnomocnictwo ogólne w trybie i na zasadach...
Art. 281a ustawy z dnia 29.08.1997 roku - Ordynacja podatkowa ( Dz.U.Nr 137, poz. 926 ze zm.), dopuszcza możliwość udziału osoby fizycznej, upoważnionej do zastępowania podatnika w czynnościach kontroli podatkowej, po uprzednim jej wyznaczeniu i zgłoszeniu organowi podatkowemu właściwemu w sprawach opodatkowania podatkiem dochodowym. W związku z powyższym Naczelnik Urzędu Skarbowego w Szamotułach informuje, że w przypadku udzielenia pełnomocnictwa o treści cytowanej we wniosku z dnia 28.09.2004 r., uznać można, że pełnomocnictwo to wyczerpywałoby treść zapisu...
  porady prawne
opinie
Definicje finansowe
Współpraca
Jeżeli jesteś zainteresowany współtworzeniem serwisu przeczytaj więcej informacji.
guzik Katalog orzeczeń | Słowa kluczowe | Kontakt | Nasi partnerzy | Reklama | O nas | Polityka prywatności | Informacje o cookies | Poleć serwis znajomemu | Pomoc guzik