obramowanie
poradapodatkowa.pl
Szukaj:
obramowanie
Zadaj pytanie
Biuletyn
Zapisz się tutaj, jeśli chcesz otrzymywać biuletyn.
Popularne artykuły
Popularne pytania
Najnowsze artykuły
Najnowsze pytania
Wartościowe linki
z innych dziedzin prawa
Zadaj pytanie
 

Porady Podatkowe – skutecznie i na czas

Jeśli nie znalazłeś(aś) odpowiedzi na swoje pytanie – zapytaj naszego prawnika

Kliknij w guzik rozwiń Wypełnij poniższe pola i zadaj pytanie Otrzymasz bezpłatną wycenę

1. Wpisz tytuł pytania:

2. Wpisz treść pytania:

Załącznik 1:

3. Wprowadź dane kontaktowe:

Imię:  
E-mail:  

Bezpłatną wycenę otrzymasz do 2 godzin

Jeżeli posiadasz kod rabatowy wprowadź go po otrzymaniu wyceny.

Opublikowane: 31.12.2004

Autor: Małopolski Urząd Skarbowy

1) Czy produkcja wyrobów z materiału powierzonego jest tzw....

Sygnatura: PPI/443/37/04/SM

1) Czy produkcja wyrobów z materiału powierzonego jest tzw. wewnątrzwspólnotowym uszlachetnianiem czynnym i czy tego typu usługa podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w Polsce.?
2) Czy w przypadku gdy kontrahent nie odbierze wyrobów w terminie określonym w ustawie o podatku od towarów i usług, usługę tę należy traktować jako sprzedaż usług na terytorium kraju opodatkowaną stawką 22% i czy opodatkowaniu podlega tylko wartość usługi bez materiału.? 3) Czy po wywozie wyrobów gotowych i otrzymaniu dokumentów potwierdzających ten wywóz istnieje możliwość skorygowania deklaracji VAT za poszczególne miesiące w których wykazano sprzedaż usług ze stawką podatku VAT 22%.

Wybrane Opinie Klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług  nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi  ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.

Zbyszek


Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.

Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.

Pozdrawiam i do miłego, Henryk


Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!

Małgorzata


Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.

Jacek


Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!

Zbyszek


Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim”  w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!

Stały klient Tomasz.


Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez  maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.

Iwona


Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.

Agnieszka


Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.

Anna


Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.

Serdecznie dziękuje i pozdrawiam Krzysztof.


Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.

Danuta


Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.

Maciej


Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!

Tomasz


Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!

Małgosia


Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.

Joanna


Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.

Roman


BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.

Zbyszek.


Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.

Pozdrawiam serdecznie, Jarek


Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.

Pozdrawiam, Piotr


Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.

Dziękuję i pozdrawiam cały zespół, Roksana


Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

Krzysztof

 


Naczelnik Małopolskiego Urzędu Skarbowego, działając na podstawie art.14a § 1 ustawy Ordynacja podatkowa z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. Nr 137 poz. 926 ze zm), informuje co do zakresu i sposobu stosowania prawa podatkowego w sprawie przedstawionej we wniosku Podatnika, wniesionym w dniu 16.11.2004 r. z zakresu podatku od towarów i usług.

Podatnik wykonuje na terytorium kraju usługę wykonania wyrobu z materiału powierzonego, sprowadzonego z innego państwa-członka Wspólnoty. Wnioskodawca zadaje trzy pytania związane z w.wym. kontraktem:
1) Czy produkcja wyrobów z materiału powierzonego jest tzw. wewnątrzwspólnotowym uszlachetnianiem czynnym i czy tego typu usługa podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w Polsce.
2) Czy w przypadku gdy kontrahent nie odbierze wyrobów w terminie określonym w ustawie o podatku od towarów i usług, usługę tę należy traktować jako sprzedaż usług na terytorium kraju opodatkowaną stawką 22% i czy opodatkowaniu podlega tylko wartość usługi bez materiału.
3) Czy po wywozie wyrobów gotowych i otrzymaniu dokumentów potwierdzających ten wywóz istnieje możliwość skorygowania deklaracji VAT za poszczególne miesiące w których wykazano sprzedaż usług ze stawką podatku VAT 22%.

 


Podatnik uważa, że czynność wykonania wyrobów z materiału powierzonego jest oznaką wykonania usługi na majątku ruchomym, nie występuje tu okoliczność związana z nabyciem wewnątrzwspólnotowym. Jeżeli towary nie byłyby po wykonaniu usługi wywiezione do innego kraju członkowskiego Wspólnoty w terminie 30 dni wówczas w ocenie Podatnika winien on opodatkować wykonaną czynność wg stawki krajowej. Przy czym opodatkowaniu podlega wyłącznie usługa będąca przedmiotem zlecenia. Wnioskodawca uważa, posługując się dyspozycją art. 42, ust. 13 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. (Dz. U. Nr 54, poz. 535) zwanej dalej ustawą o PTU, że w sytuacji gdy towary, które wyprodukowano w Polsce a następnie wywieziono po upływie 30 dni od dnia wykonania usługi, może skorygować rozliczenie uznając, iż usługa uszlachetnienia czynnego nie podlega opodatkowaniu w Polsce.
Odpowiadając na zapytania tut. Urząd potwierdza słuszność stanowiska Wnioskodawcy jedynie w odniesieniu do zagadnień poruszonych w dwóch pierwszych zapytaniach. Wykonanie wyrobów z materiału powierzonego jest oznaką wykonania usługi, o której mowa w art. 27, ust. 2, pkt 3 lit.d ustawy o PTU. Sprowadzenie materiału dla celów wykonania na nim czynności nie nosi znamion nabycia wewnątrzwspólnotowego za wynagrodzeniem. Nie są tu bowiem spełnione warunki postawione w art. 9 do nazwania tej czynności nabyciem wewnątrzwspólnotowym. Wnioskodawca nie nabywa prawa do rozporządzania materiałem jak właściciel, materiał nie jest przywożony do kraju za odpłatnością.

Miejscem świadczenia (opodatkowania) czynności wykonywanych przez podatnika jest miejsce gdzie usługa ta jest wykonana(a więc Polska). Unormowanie zawarte w art. 28 ust 7 i 8 pozwala na "przesunięcie" miejsca świadczenia tych usług do kraju nabywcy, w sytuacji jeżeli jest nim podatnik VAT zidentyfikowany w państwie Wspólnoty innym niż kraj wykonania usługi, oraz jeżeli towary w terminie 30 dni od dnia wykonania usługi zostaną wywiezione do innego (niż kraj wykonania usługi) Państwa Wspólnoty. Jeżeli warunki nie zostaną spełnione miejscem opodatkowania pozostaje miejsce wykonania usługi, zgodnie z art. 27 ust 2 pkt 3 lit. d ustawy o PTU.
Zakładając, że towary nie zostałyby wywiezione w 30 dniowym terminie z kraju Podatnik obowiązany jest rozliczyć czynność w kraju - jako usługę i opodatkować wg stawki krajowej. Wywiezienie towarów po 30 dniowym terminie pozostaje bez wpływu na wyżej określone miejsce świadczenia. Przepisy ustawy o PTU nie przewidują możliwości stosowania korekt w tym zakresie. Przepis na który powołuje się Podatnik dotyczy jedynie dostaw towarów w handlu, wewnątrzwspólnotowym, nie można odnosić go do zmiany miejsca świadczenia usług. W omawianym 1 przypadku należy też dodać, że gdyby towary nie zostały wywiezione w terminie 30 dni od dnia wykonania na nich usługi, na zamawiającym usługę (kontrahencie zagranicznym) ciążyć będzie obowiązek zarejestrowania się w kraju i odprowadzenia podatku z nabycia wewnątrzwspólnotowego w związkuz art. 11 ust. 1 i 12 ust. 1 pkt 6 ustawy o PTU.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

 

Porady Podatkowe – skutecznie i na czas

Jeśli nie znalazłeś(aś) odpowiedzi na swoje pytanie – zapytaj naszego prawnika

Kliknij w guzik rozwiń Wypełnij poniższe pola i zadaj pytanie Otrzymasz bezpłatną wycenę

1. Wpisz tytuł pytania:

2. Wpisz treść pytania:

Załącznik 1:

3. Wprowadź dane kontaktowe:

Imię:  
E-mail:  

Bezpłatną wycenę otrzymasz do 2 godzin

Jeżeli posiadasz kod rabatowy wprowadź go po otrzymaniu wyceny.


»Czytaj inne orzeczenia

Opublikowane: 08.12.2003
Jaka stawka podatku od towarów i usług ma zastosowanie dla usług...
W odpowiedzi na Pana pytanie zawarte w piśmie z dnia 4.12.2003 r., dotyczące stawki podatku od towarów i usług dla usług budowlanych w budynku mieszkalnym - Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków - Podgórze, działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) informuje: Stosownie do przepisu art. 51 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.) - w okresie do dnia 31 grudnia 2003 r. opodatkowaniu podatkiem według stawki 7%...
Opublikowane: 04.03.2004
Jaka stawka podatku obowiązuje na wykonywanie usług kominiarskich...
Na podstawie art. 14b § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. - Ordynacja podatkowa (Dz.U. Nr 137, poz. 926 z póżn. zm.) - w brzmieniu obowiązującym do 31.12.2004r. - Dyrektor Izby Sakrbowej w Warszawie zmienia informację o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego udzieloną przez Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego Warszawa -Śródmieście pismem z dnia 22.07.2004r., znak US35/PP1/443-92/04/PN Zapytaniem z dnia 12.05.2004r. Podatnik zwrócił się do Naczelnika Urzędu Skarbowego o udzielenie pisemnej informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego. Pytanie...
Opublikowane: 20.12.2004
Podatnik prosi o wyjaśnienie jak po 1 maja 2004r. należy...
Stan faktyczny: Podatnik świadczy usługi w zakresie administracji publicznej i obrony narodowej, są to m.in. badania diagnostyczne różnorodnych urządzeń zamontowanych na okrętach wojennych Marynarki Wojennej, prace normalizacyjne typu Normy Obronne wykonywane dla organów MON. Ocena prawna stanu faktycznego: Zgodnie z art. 8 ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535), usługi wymienione w klasyfikacjach wydanych na podstawie przepisów o statystyce publicznej są identyfikowane za pomocą tych klasyfikacji, z wyjątkiem usług...
Opublikowane: 21.10.2003
Jaką stawkę podatku VAT stosuje się dla usługi zabezpieczenia...
Urząd Skarbowy Kraków-Śródmieście stosownie do treści art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) w odpowiedzi na pismo znak: 671/03/OM z dnia 20.08.2003 r. (data wpływu do Urzędu: 21.08.2003 r.) wyjaśnia co następuje: W załączniku nr 2 do ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.) zawierającym wykaz usług, których świadczenie jest zwolnione od podatku w poz. 18 pod symbolem ex 75 wymienione są usługi w zakresie administracji...
Opublikowane: 28.02.2005
Pytanie podatnika dotyczy obowiązku opodatkowania podatkiem VAT...
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż podatnik prowadząc działalność gospodarczą zawarł porozumienie handlowe z dostawcą towarów, w którym zobowiązał się do nabywania określonej ilości towarów, po przekroczeniu której otrzymuje bonus ilościowy w wysokości 2,5%, gdzie podstawą naliczenia jest roczna wartość netto zakupionych towarów. Warunkiem wypłaty w/w bonusu jest przestrzeganie terminów zapłaty. Z tym samym dostawcą podatnik zawarł kolejną umowę handlową, która przewiduje przyznanie dodatkowego bonusu ilościowego w wysokości 2,5%, gdzie...
Opublikowane: 28.04.2003
Jaką stawkę podatku VAT zastosować dla usług w zakresie...
Urząd Skarbowy Kraków - Podgórze działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) w odpowiedzi na zapytanie zawarte w piśmie z dnia 28.03.2003 r. wyjaśnia: Usługi w zakresie administrowania nieruchomościami mieszkalnymi mogą być wykonywane w ramach działalności gospodarczej oraz na podstawie umowy zlecenia. Zarówno wykonywane w ramach działalności gospodarczej jak i na podstawie umowy zlecenia zwolnione są od podatku od towarów i usług. W pierwszym...
Opublikowane: 19.09.2003
Czy prowadząc działalność pod jednym adresem ale w dwóch...
W dniu 18.08.2003 r. złożył Pan w tut. Urzędzie wniosek z prośbą o wyjaśnienie czy prowadząc działalność pod jednym adresem ale w dwóch różnych lokalach może Pan ewidencjonować obrót przy użyciu jednej kasy.Z pisma uzupełniającego złożonego w dniu 15.09.2003 r. wynika, iż w budynku mieszkalnym posiada Pan warsztat jubilerski oraz prowadzi kiosk spożywczy, w którym jest zainstalowana kasa fiskalna. Ewidencji przy zastosowaniu kas fiskalnych podlega całość obrotu podatnika, o którym mowa w art. 29 ust. l ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i...
Opublikowane: 23.08.2004
Podatnik wnosi o udzielenie informacji jaką stawką podatku od...
Stan faktyczny: Podatnik świadczy usługi w zakresie koordynacji transportu ropy naftowej i kondensatu gazu naturalnego z terytorium państwa trzeciego (Kazachstan, Rosja, Ukraina) do pierwszych miejsc przeznaczenia na terytorium kraju (rafinerii) - na podstawie umowy zlecenia na rzecz kontrahenta mającego siedzibę w Szwecji. Usługi polegają na uzgadnianiu z producentem terminów załadunków, pozwoleń kolejowych, numerów cystern kolejowych, deklarowanej wagi i terminów podejścia na przejścia graniczne, wyjaśnianie wszelkich reklamacji na trasie dostawca-odbiorca. Prowizja za...
Opublikowane: 11.07.2003
1. Czy świadczone na rzecz nie będących podatnikami...
Urząd Skarbowy Kraków-Stare Miasto, w odpowiedzi na Państwa pismo z dnia 11.06.2003 r., działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926, ze zm.), uprzejmie informuje. W przepisie § 64 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 27, poz. 268 ze zm.) zawarto zamknięty katalog towarów i usług, w stosunku do których stosuje się obniżoną do wysokości 0% stawkę podatku. Uprawnienie...
Opublikowane: 07.02.2005
Dotyczy określenia stawki podatku VAT na usługi oczyszczania pasa...
Działając na podstawie art. 14 b § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. - Ordynacja podatkowa ( Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Opolu zmienia informację Naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego w Opolu udzieloną pismem z dnia 29 września 2004r., nr PP/443-98-1/GW/04, dotyczącą określenia stawki podatku VAT na usługi oczyszczania pasa drogowego ze śmieci na drogach krajowych. Pismem z dnia 16 września 2004r. zwrócił się Pan do Naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego w Opolu z pytaniem odnośnie stawki podatku VAT dla wykonywanej przez Pana usługi...
  porady prawne
opinie
Definicje finansowe
Współpraca
Jeżeli jesteś zainteresowany współtworzeniem serwisu przeczytaj więcej informacji.
guzik Katalog orzeczeń | Słowa kluczowe | Kontakt | Nasi partnerzy | Reklama | O nas | Polityka prywatności | Informacje o cookies | Poleć serwis znajomemu | Pomoc guzik