obramowanie
poradapodatkowa.pl
Szukaj:
obramowanie
Zadaj pytanie
Biuletyn
Zapisz się tutaj, jeśli chcesz otrzymywać biuletyn.
Popularne artykuły
Popularne pytania
Najnowsze artykuły
Najnowsze pytania
Zadaj pytanie
 

Porady Podatkowe – skutecznie i na czas

Jeśli nie znalazłeś(aś) odpowiedzi na swoje pytanie – zapytaj naszego prawnika

Kliknij w guzik rozwiń Wypełnij poniższe pola i zadaj pytanie Otrzymasz bezpłatną wycenę

1. Wpisz tytuł pytania:

2. Wpisz treść pytania:

Załącznik 1:

3. Wprowadź dane kontaktowe:

Imię:  
E-mail:  

Bezpłatną wycenę otrzymasz do 2 godzin

Jeżeli posiadasz kod rabatowy wprowadź go po otrzymaniu wyceny.

Opublikowane: 28.04.2006

Autor: Urząd Skarbowy w Wolsztynie

Czy stawka odpisu amortyzacyjnego dla obrabiarek wynosi 14%?

Sygnatura: ZD-G/415-5/06

Czy stawka odpisu amortyzacyjnego dla obrabiarek wynosi 14%?

Wybrane Opinie Klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług  nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi  ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.

Zbyszek


Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.

Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.

Pozdrawiam i do miłego, Henryk


Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!

Małgorzata


Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.

Jacek


Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!

Zbyszek


Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim”  w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!

Stały klient Tomasz.


Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez  maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.

Iwona


Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.

Agnieszka


Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.

Anna


Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.

Serdecznie dziękuje i pozdrawiam Krzysztof.


Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.

Danuta


Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.

Maciej


Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!

Tomasz


Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!

Małgosia


Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.

Joanna


Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.

Roman


BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.

Zbyszek.


Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.

Pozdrawiam serdecznie, Jarek


Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.

Pozdrawiam, Piotr


Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.

Dziękuję i pozdrawiam cały zespół, Roksana


Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

Krzysztof

 


Na podstawie art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity: Dz. U z 2005r. Nr 8, poz. 60, ze zm.) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wolsztynie postanawia uznać za prawidłowe stanowisko Pana P., zawarte we wniosku z dn. 8 lutego 2006r., uzupełnionym dn. 15 marca 2006r., w którym podatnik stwierdził, że stawka odpisu amortyzacyjnego dla obrabiarek wynosi 14%.

U Z A S A D N I E N I E

W dn. 10 lutego 2006r. do Naczelnika tut. Urzędu Skarbowego wpłynął wniosek Pana P. w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, w której nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, opodatkowaną na zasadach ogólnych od 01.01.2006r., natomiast wcześniej jego działalność opodatkowana była w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Podatnik stwierdził w swoim wniosku, że zakupił w latach 2001 oraz 2003-2005 obrabiarki do metali. Pan Prządka pyta o numer SWW oraz o właściwą stawkę amortyzacyjną dla zakupionych obrabiarek.

 


W odniesieniu do przedstawionego we wniosku stanu faktycznego Naczelnik tut. Urzędu Skarbowego wyjaśnia:

Zgodnie z art. 22 ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2000r., Nr 14, poz. 176, ze zm.) kosztem uzyskania przychodów są odpisy z tytułu zużycia środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych (odpisy amortyzacyjne), dokonywane wyłącznie zgodnie z art. 22a-22o, z uwzględnieniem art. 23.

Zgodnie z art. 22n ust. 2 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatnicy prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów są obowiązani do prowadzenia ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, zawierającej, z zastrzeżeniem ust. 3, co najmniej:

1) liczbę porządkową,

2) datę nabycia,

3) datę przyjęcia do używania,

4) określenie dokumentu stwierdzającego nabycie,

5) określenie środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej,

6) symbol Klasyfikacji Środków Trwałych,

7) wartość początkową,

8) stawkę amortyzacyjną,

9) kwotę odpisu amortyzacyjnego za dany rok podatkowy i narastająco za okres dokonywania tych odpisów, w tym także, gdy składnik majątku był kiedykolwiek wprowadzony do ewidencji (wykazu), a następnie z niej wykreślony i ponownie wprowadzony,

10) zaktualizowaną wartość początkową,

11) zaktualizowaną kwotę odpisów amortyzacyjnych,

12) wartość ulepszenia zwiększającą wartość początkową,

13) datę likwidacji oraz jej przyczynę albo datę zbycia.

W myśl art. 22n ust. 5 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w razie zmiany formy opodatkowania, podatnicy, zakładając ewidencję, o której mowa w ust. 2, uwzględniają w niej odpisy amortyzacyjne przypadające za okres opodatkowania w formie zryczałtowanego podatku dochodowego.

Na podstawie §4 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dn. 26 sierpnia 2003r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz. U. z 2003r., Nr 152, poz. 1475, ze zm.) osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, o których mowa w §2 ust. 1, obowiązane do prowadzenia księgi, zwane dalej "podatnikami", prowadzą:

1) ewidencję środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych zgodnie z art. 22n ust. 2-6 ustawy o podatku dochodowym;

2) ewidencję wyposażenia.

W świetle powyższego, biorąc pod uwagę, że w dacie nabycia środków trwałych podatnik opodatkowany był zryczałtowanym podatkiem dochodowym i pisemnie poinformował Naczelnika tut. Urzędu o założeniu podatkowej księgi przychodów i rozchodów od dn. 1 stycznia 2006r., zatem poczynając od dnia 1 stycznia 2006r. Podatnik był zobowiązany założyć ewidencję środków trwałych oraz ewidencję wyposażenia, jeśli posiada wyposażenie.

Zgodnie z art. 22h ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, odpisów amortyzacyjnych dokonuje się od wartości początkowej środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych, z zastrzeżeniem art. 22k, począwszy od pierwszego miesiąca następującego po miesiącu, w którym ten środek lub wartość wprowadzono do ewidencji (wykazu), z zastrzeżeniem art. 22e, do końca tego miesiąca, w którym następuje zrównanie sumy odpisów amortyzacyjnych z ich wartością początkową lub w którym postawiono je w stan likwidacji, zbyto lub stwierdzono ich niedobór; suma odpisów amortyzacyjnych obejmuje również odpisy, których, zgodnie z art. 23 ust. 1, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów.

Dla potrzeb kwalifikacji danego przedmiotu do środków trwałych decydujące znaczenie ma przewidywany okres jego użytkowania w prowadzonej działalności gospodarczej, tj. dłuższy niż rok oraz użytkowanie na podstawie jednego z tytułów wymienionych w ustawie (w tym na podstawie tytułu własności lub współwłasności). Ponadto środek trwały musi być kompletny i zdatny do użytku w momencie przyjęcia do używania (art. 22a ust. 1 pkt 2 i pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

Czas trwania dokonywania odpisów amortyzacyjnych zależy od przyjętej stawki i metody i będzie krótszy o okres odpisów amortyzacyjnych za czas opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (odpisy za ten okres nie stanowią kosztu).

Klasyfikacja środków trwałych jako usystematyzowany zbiór obiektów majątku trwałego umożliwia precyzyjną identyfikację poszczególnych środków trwałych, a w konsekwencji właściwe ustalenie stawek odpisów amortyzacyjnych.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dn. 30 grudnia 1999r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (Dz. U. z 1999r., Nr 112, poz. 1317, ze zm.) do grupy 4 zalicza się maszyny, urządzenia i aparaty ogólnego zastosowania. Natomiast do podgrupy 41 zalicza się obrabiarki do metali. W obrębie podgrupy 41 wyróżnione są następujące rodzaje:

podgrupa: 41, wyszczególnienie: Obrabiarki do metali;

podgrupa: 41, rodzaj: 410, wyszczególnienie: Tokarki, PKWiU: 29.42.21x, KRŚT91: 400, 410;

podgrupa: 41, rodzaj: 411, wyszczególnienie: Wiertarki, wytaczarki i wiertarko-frezarki, PKWiU: 29.42.22x, KRŚT91: 401, 411;

podgrupa: 41, rodzaj: 412, wyszczególnienie: Frezarki, PKWiU: 29.42.22x, KRŚT91: 402, 412;

podgrupa: 41, rodzaj: 413, wyszczególnienie: Przecinarki i nakiełczarki, PKWiU: 29.42.3x, KRŚT91: 403, 413;

podgrupa: 41, rodzaj: 414, wyszczególnienie: Strugarki, dłutownice, przeciagarki i przepycharki, PKWiU: 29.42.3x, KRŚT91: 404, 414;

podgrupa: 41, rodzaj: 415, wyszczególnienie: Szlifierki, PKWiU: 29.42.3x, KRŚT91: 405, 415;

podgrupa: 41, rodzaj: 416, wyszczególnienie: Obrabiarki do uzwojeń i uzębień, PKWiU: 29.42.3x, KRŚT91: 416;

podgrupa: 41, rodzaj: 417, wyszczególnienie: Obrabiarki kombinowane, jednostki obróbcze, obrabiarki zespołowe, automatyczne linie obróbcze oraz obrabiarki specjalizowane, PKWiU: 29.42.1x, 29.42.2x, 29.42.3x, KRŚT91: 417.

W myśl art. 22i ust. 1 odpisów amortyzacyjnych dokonuje się przy zastosowaniu stawek amortyzacyjnych, określonych w Wykazie stawek amortyzacyjnych i zasad, o których mowa w art. 22h ust. 1 pkt 1. Zgodnie z wykazem stawek amortyzacyjnych (Załącznik nr 1 do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych należących według Klasyfikacji Środków Trwałych do podgrupy 41 - Obrabiarki do metali, dokonuje się przy zastosowaniu 14% stawki amortyzacyjnej.

Powyższa interpretacja została wydana w oparciu o stan faktyczny, przedstawiony we wniosku Podatnika oraz stan prawny, obowiązujący w dniu jej wydania.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

 

Porady Podatkowe – skutecznie i na czas

Jeśli nie znalazłeś(aś) odpowiedzi na swoje pytanie – zapytaj naszego prawnika

Kliknij w guzik rozwiń Wypełnij poniższe pola i zadaj pytanie Otrzymasz bezpłatną wycenę

1. Wpisz tytuł pytania:

2. Wpisz treść pytania:

Załącznik 1:

3. Wprowadź dane kontaktowe:

Imię:  
E-mail:  

Bezpłatną wycenę otrzymasz do 2 godzin

Jeżeli posiadasz kod rabatowy wprowadź go po otrzymaniu wyceny.


»Czytaj inne orzeczenia

Opublikowane: 29.11.2004
Jaką stawką podatku VAT opodatkowane są usługi : - PKWiU...
Usługi zaklasyfikowane do grupowania PKWiU 01.41.12 - 00.00. tj. "Usługi związane z zagospodarowaniem terenów zielonych" jako mieszczące się w dziale PKWiU 01.4 "Usługi związane z rolnictwem oraz chowem i hodowlą zwierząt, z wyjątkiem usług weterynaryjnych" podlegają opodatkowaniu 3% stawką podatku VAT z mocy postanowień art. 146 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535). Przepis ten stanowi, że do dnia 30 kwietnia 2008 r. stosuje się stawkę 3% VAT m. in. do usług wymienionych w załączniku Nr 6 do tej ustawy.W...
Opublikowane: 05.08.2003
Jaką stawką podatkową opodatkowane są usługi w zakresie oceny...
Urząd Skarbowy Kraków - Prądnik, działając na podstawie art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), w odpowiedzi na wniosek z dnia 16.07.2003 r. (data wpływu do Urzędu) informuje, że stanowisko zawarte w piśmie co do opodatkowania stawką podatku od towarów i usług w wysokości 22% usług w zakresie oceny technicznej powypadkowej pojazdów na rzecz towarzystw ubezpieczeniowych jest prawidłowe. Usługi oceny technicznej powypadkowej pojazdów mieszczą się w grupowaniu PKWiU 67.20.10-00.30 - Usługi wyceny dla towarzystw...
Opublikowane: 23.12.2004
W sprawie opodatkowania podatkiem VAT odpłatnego udostępniania...
W dniu 14.12.2004r. wpłynął do tutejszego organu podatkowego wniosek Pana z dnia 07.12.2004r. z prośbą o udzielenie informacji w sprawie opodatkowania podatkiem VAT odpłatnego udostępniania ścian wspinaczkowych, wynajmu przenośnych ścian wspinaczkowych dla celów sportowo-rekreacyjnych. Z treści przedmiotowego wniosku wynika, iż w wydzierżawionym lokalu postawił Pan sztuczne ścianki, które udostępnia w celu wspinania się m.in. osobom zrzeszonym w różnych Stowarzyszeniach, uczniom szkół w ramach prowadzonych lekcji WF, jak i innym osobom fizycznym. W...
Opublikowane: 29.05.2003
Jaka jest stawka podatku od towarów i usług w przypadku...
Urząd Skarbowy Kraków-Nowa Huta, działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), w odpowiedzi na pismo z dnia 16.05.2003 r., doręczone do tutejszego Urzędu w dniu 19.05.2003 r., wyjaśnia, co następuje: Z treści zapytania wynika, że przedmiotem działalności Podatnika jest między innymi produkcja urządzeń sterowniczych na napięcie 220 V, a więc na napięcie mniejsze niż 1000 V. Według opinii Głównego Urzędu Statystycznego - Oddział w Łodzi, urządzenia te mieszczą się w grupowaniu PKWiU...
Opublikowane: 14.05.2003
Jaka jest stawka podatku od towarów i usług w przypadku...
Urząd Skarbowy w Dąbrowie Tarnowskiej działając na podstawie art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), w odpowiedzi na Pana pismo z dnia 14.04.2003 r. (uzupełnione pismem z dnia 28.04.2003 r.), uprzejmie informuje: Sprzedaż zwierząt żywych: koni, psów, szczeniąt i źrebaków, zaliczana do symbolu 01.2 PKWiU, jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług według stawki 3%, zgodnie z załącznikiem Nr 1, poz. 8 do ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz....
Opublikowane: 31.10.2003
Jaka jest stawka podatku od towarów i usług dla robót...
W odpowiedzi na Pana zapytanie z dnia 21.10.2003 r., Urząd Skarbowy w Bochni w oparciu o art. 14a § 1, 2 i 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), udziela następującej informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego: Zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.) zwolnione od podatku od towarów i usług jest świadczenie usług kwalifikowanych do symbolu PKWiU 01.41.12-00.00 - "Usługi związane z zagospodarowaniem...
Opublikowane: 02.09.2003
Czy czyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne elementów stalowych...
Urząd Skarbowy Kraków - Podgórze działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29.08.1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) w sprawie odpowiedzi na zapytanie Spółki z dnia 22.08.2003 r. dot. wyjaśnienia: czy czyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne elementów stalowych konstrukcji mostowej, stanowiących rezerwy komunikacyjne MON, które są przeznczone do tymczasowej odbudowy mostów kolejowych - są usługami zwolnionymi z podatku VAT, informuje: Poszczególne kategorie sprzedaży towarów i usług opodatkowane są wg właściwych stawek określonych...
Opublikowane: 05.11.2003
Jaka wartość sprzedaży dokonanej przez jednostkę budżetową...
Na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Tarnowie w odpowiedzi na pismo z dnia 21.10.2003 r., znak (...) w sprawie interpretacji przepisów prawa podatkowego, wyjaśnia, co następuje: Zgodnie z brzmieniem art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.) opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega sprzedaż towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium Rzeczypospolitej...
Opublikowane: 24.02.2005
Strona wystąpła z wnioskiem w sprawie ustalenia stawek podatku od...
POSTANOWIENIE Na podstawie art. 14a, art. 216 §. 1 i § 2 oraz art. 236 § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku - Ordynacja podatkowa /Dz. U. 137 poz. 926 z późn. zm./ Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa Targówek postanawia uznać stanowisko w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego zawarte we wniosku złożonym dnia 20 grudnia 2004 roku, uzupełnionym 10 stycznia 2005 roku oraz 14 lutego 2005 roku za nieprawidłowe. UZASADNIENIE Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że spółka zajmuje...
Opublikowane: 30.04.2003
Jaką stawkę podatku VAT stosuje się dla: - usług związanych z...
Stosownie do postanowień zawartych w art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) w odpowiedzi na zapytanie dotyczące udzielenia informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 24.03.2003 r. (data wpływu 26.03.2003 r.) Urząd Skarbowy w Brzesku uprzejmie informuje: Pismem z dnia 24.03.2003 r. uzupełnionym pismami z 04 i 16.04.2003 r. zwrócił się Pan o podanie stawek podatku od towarów i usług właściwych dla sprzedaży: - usług związanych z zielenią miejską o symbolu PKWiU 01.41.12,...
  porady prawne
opinie
Definicje finansowe
Współpraca
Jeżeli jesteś zainteresowany współtworzeniem serwisu przeczytaj więcej informacji.
guzik Katalog orzeczeń | Słowa kluczowe | Kontakt | Nasi partnerzy | Reklama | O nas | Polityka prywatności | Informacje o cookies | Poleć serwis znajomemu | Pomoc guzik