obramowanie
poradapodatkowa.pl
Szukaj:
obramowanie
Zadaj pytanie
Biuletyn
Zapisz się tutaj, jeśli chcesz otrzymywać biuletyn.
Popularne artykuły
Popularne pytania
Najnowsze artykuły
Najnowsze pytania
Wartościowe linki
z innych dziedzin prawa
Zadaj pytanie
 

Porady Podatkowe – skutecznie i na czas

Jeśli nie znalazłeś(aś) odpowiedzi na swoje pytanie – zapytaj naszego prawnika

Kliknij w guzik rozwiń Wypełnij poniższe pola i zadaj pytanie Otrzymasz bezpłatną wycenę

1. Wpisz tytuł pytania:

2. Wpisz treść pytania:

Załącznik 1:

3. Wprowadź dane kontaktowe:

Imię:  
E-mail:  

Bezpłatną wycenę otrzymasz do 2 godzin

Jeżeli posiadasz kod rabatowy wprowadź go po otrzymaniu wyceny.

Opublikowane: 10.11.2004

Autor: Urząd Skarbowy w Brzezinach

W związku z art. 21 ust. 1 pkt 46 lit. a i b ustawy o podatku...

Sygnatura: I-415/1-7/04

W związku z art. 21 ust. 1 pkt 46 lit. a i b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. Nr 14, poz. 176 ze zm.) proszę o wyjaśnienie następującej wątpliwości: czy dochody osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, którym zleciłem bezpośrednią realizację zadań finansowanych na podstawie umowy zlecenia, bezpośrednio przy realizacji zadań finansowanych ze środków, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 46 lit. a cytowanej ustawy są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych ?

Wybrane Opinie Klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług  nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi  ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.

Zbyszek


Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.

Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.

Pozdrawiam i do miłego, Henryk


Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!

Małgorzata


Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.

Jacek


Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!

Zbyszek


Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim”  w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!

Stały klient Tomasz.


Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez  maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.

Iwona


Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.

Agnieszka


Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.

Anna


Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.

Serdecznie dziękuje i pozdrawiam Krzysztof.


Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.

Danuta


Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.

Maciej


Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!

Tomasz


Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!

Małgosia


Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.

Joanna


Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.

Roman


BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.

Zbyszek.


Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.

Pozdrawiam serdecznie, Jarek


Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.

Pozdrawiam, Piotr


Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.

Dziękuję i pozdrawiam cały zespół, Roksana


Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

Krzysztof

 


Stosownie do art. 14a § 1 ustawy z dnia 29.08.1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 1997r. Nr 137, poz. 926 ze zm.) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Brzezinach w odpowiedzi na zapytanie złożone w dniu 19.10.2004 r. o udzielenie informacji w zakresie stosowania prawa podatkowego wyjaśnia:

Zgodnie z przepisem zawartym w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osob fizycznych (Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) wolne od podatku dochodowego są dochody otrzymane przez podatnika z tak zwanych środków pomocowych, o ile dochody te spełniaja łącznie następujace kryteria:

a) pochodza od rządow państw obcych, organizacji międzynarodowych lub międzynarodowych instytucji finansowych ze środkow bezzwrotnej pomocy, w tym ze środkow programów ramowych badań, rozwoju technicznego i prezentacji Unii Europejskiej i z programow NATO, przyznanych na podstawie jednostronnej deklaracji lub umow zawartych z tymi państwami, organizacjami lub instytucjami przez Radę Ministrow, własciwego ministra lub agencje rządowe, w tym również w przypadkach, gdy przekazanie tych środkow jest dokonywane za pośrednictwem podmiotu upoważnionego do rozdzielania środkow bezzwrotnej pomocy, oraz

 


b) podatnik bezpośrednio realizuje cel programu finansowanego z bezzwrotnej pomocy; zwolnienie nie ma zastosowania do dochodów osob fizycznych, ktorym podatnik bezpośrednio realizujacy cel programu zleca - bez względu na rodzaj umowy - wykonanie określonych czynności w związku z realizowanym przez niego programem.

Oznacza to, że dochody osób fizycznych uzyskiwane na podstawie umowy o pracę, jak i podatników realizujacych cel programu w ramach innej umowy zawartej z "pierwszym" beneficjentem pomocy (osoba prawna, jednostka organizacyjną) w postaci umów zlecenia lub umów o dzieło, uzyskane wyłącznie za bezpośrednią realizacją celów programu finansowanego ze środków pomocowych korzystają ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Natomiast dochody podatników, którym osoba fizyczna - podatnik bezpośrednio realizujący cel programu zleci wykonanie okreslonych czynności finansowanych ze środków pomocowych (w ramach umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej) zostały wyłączone z przedmiotowego zwolnienia i podlegają opodatkowaniu na zasadach ogólnych przewidzianych w wyżej cytowanej ustawie.

Z przedstawionego przez Pana w zapytaniu stanu faktycznego wynika, żefirma - beneficjent pomocy, zawarła bezpośrednio z Panem umowę (w formie umowy zlecenia) w zakresie przeprowadzenia szkolenia dla "Właścicieli Menedzerów małych i średnich przedsiębiorstw" objętego projektem "Promocja Zatrudnienia i Rozwoj Zasobów Ludzkich" w ramach programu PHARE. Projekt ten jest finansowany ze środkow programu Unii Europejskiej PHARE oraz ze środków budżetu Państwa i realizowany pod nadzorem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Biorąc powyższe pod uwagę, można uznać za właściwe stanowisko Pana, iż dochody otrzymywane w ramach opisanego programu od firmy (...), są zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych na mocy art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ ze zwolnienia od opodatkowania korzystają dochody otrzymane przez podatnika za wykonanie czynności bezpośrednio związanych z realizacją celu programu finansowanego z bezzwrotnej pomocy. Natomiastwykonanie osobiscie przez Pana zleconych przez w/w firmę czynności możnautożsamić z bezpośrednią realizacja celu programu pomocowego i dochodyuzyskane przez Pana za wykonanie tych czynności (na podstawie umowy zlecenia) będa zwolnione z opodatkowania.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

 

Porady Podatkowe – skutecznie i na czas

Jeśli nie znalazłeś(aś) odpowiedzi na swoje pytanie – zapytaj naszego prawnika

Kliknij w guzik rozwiń Wypełnij poniższe pola i zadaj pytanie Otrzymasz bezpłatną wycenę

1. Wpisz tytuł pytania:

2. Wpisz treść pytania:

Załącznik 1:

3. Wprowadź dane kontaktowe:

Imię:  
E-mail:  

Bezpłatną wycenę otrzymasz do 2 godzin

Jeżeli posiadasz kod rabatowy wprowadź go po otrzymaniu wyceny.


»Czytaj inne orzeczenia

Opublikowane: 20.07.2004
Podatnik jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę w Zespole...
W art. 15 ust. 3 określono czynności, których wykonywanie nie jest na gruncie ustawy o podatku od towarów i usług z dn. 11-03-2004 r (Dz.U. Nr 54 poz. 535 z 2004 r.) uznawane za wykonywaną samodzielnie działalność gospodarczą, w rozumieniu art. 15 ust. 2 tej ustawy. Do kategorii wyłączonych zaliczono czynności wykonywane przez osobę fizyczną na podstawie umowy agencyjnej, umowy zlecenia lub innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące umowy zlecenia, albo umowy o dzieło, jeżeli umowę taką zawarła z...
Opublikowane: 25.02.2004
Czy na podstawie wyłącznie pisemnego oświadczenia nauczyciela...
POSTANOWIENIE Na podstawie: - art. 14a § 1, § 3-§ 4, art. 216 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r.- Ordynacja podatkowa (t.j. z 2005 r. Dz. U. Nr 8, poz. 60) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sierpcu w odpowiedzi na wniosek z dnia 17.01.2005 r. (uzupełniony w dniu 28.01.2005 r.) w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego stwierdza, że przedstawione przez Wnioskodawcę stanowisko w zakresie zastosowania 20% kosztów uzyskania przychodów z tytułu zawartej umowy zlecenia jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu...
Opublikowane: 13.09.2004
Podatnik jest zatrudniony na umowę o pracę i jednocześnie...
Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535) podatnikami są osoby prawne, jednostki organizacyjne nie mające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne wykonujące samodzielnie działalność gospodarczą, bez względu na cel lub rezultat takiej działalności. Działalnością gospodarczą, w myśl ust. 2 tego artykułu, jest wszelka działalność producentów, handlowców lub usługodawców, w tym podmiotów pozyskujących zasoby naturalne oraz rolników, a także działalność osób wykonujących wolne zawody,...
Opublikowane: 14.02.2005
Czy prowadząc działalność gospodarczą w zakresie pisania...
POSTANOWIENIE Na podstawie art. 14a, 216 § 1 i § 2 oraz 236 § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku - Ordynacja podatkowa /Dz. U. 137 poz. 926 z późn. zm./ Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa Targówek postanowienie Uznać stanowisko wnioskodawcy przedstawione we wniosku złożonym w dn. 27.12.2004r., uzupełnionym w dniu 25.01.2005r, w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, jako nieprawidłowe. UZASADNIENIE Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, iż prowadzi Pan działalność...
Opublikowane: 28.04.2003
Jaką stawkę podatku VAT zastosować dla usług w zakresie...
Urząd Skarbowy Kraków - Podgórze działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) w odpowiedzi na zapytanie zawarte w piśmie z dnia 28.03.2003 r. wyjaśnia: Usługi w zakresie administrowania nieruchomościami mieszkalnymi mogą być wykonywane w ramach działalności gospodarczej oraz na podstawie umowy zlecenia. Zarówno wykonywane w ramach działalności gospodarczej jak i na podstawie umowy zlecenia zwolnione są od podatku od towarów i usług. W pierwszym...
Opublikowane: 22.12.2004
W jaki sposób podatnik ? jako płatnik ? powinien prawidłowo...
Stan faktyczny: Podatnik prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą zatrudnia osobę fizyczną na podstawie umowy zlecenia. Ocena prawna stanu faktycznego: Zgodnie z treścią art. 13 ust. 8 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 z późn.zm.) za przychody z działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 2, uważa się przychody z tytułu wykonywania usług, na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło, uzyskiwane wyłącznie od: osoby fizycznej prowadzącej działalność...
Opublikowane: 21.12.2004
Jakie źródło przychodów stanowią przychody małoletnich za...
Stan faktyczny: W trakcie organizowanych przez koła łowieckie polowań mają miejsce odpłatne naganki zwierząt, przy udziale małoletnich w wieku od 12 do 16 lat. Ocena prawna stanu faktycznego: Zgodnie z art. 734 § 1 i 750 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (Dz.U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.) przez mowę przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności faktycznej lub prawnej dla dającego zlecenie. Ponadto przepisy art. 14 § 2, art. 15. art. 18 i art. 20 kodeksu cywilnego dopuszczają zawarcie umowy cywilnoprawnej - umowy zlecenia z...
Opublikowane: 28.04.2004
Czy zleceniobiorca winien doliczyć podatek od towarów i usług...
Stan faktyczny Pytająca-Spółka z o. o. planuje zawrzeć ze zleceniobiorcą osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą (na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej) umowę - zlecenie, której zakres czynności będzie obejmował : ?nadzór i kierowanie przedsięwzięciami budowlanymi w zakresie instalacji elektrycznych?, ?doradztwo dla zarządu Spółki w zakresie robót elektrycznych?. Określone umową czynności pokrywają się z faktycznie wykonywanymi czynnościami przez zleceniobiorcę; zleceniobiorca będzie osobiście wykonywać czynności....
Opublikowane: 24.02.2005
Prowadzę indywidualną specjalistyczną praktykę lekarską....
P O S T A N O W I E N I E Na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29.08.1997 r. Ordynacja podatkowa (j.t. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz.60) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Rybniku stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 14.01.2005 r. o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej możliwości wyboru opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej na zasadach określonych w art. 30c ustawy jest prawidłowe: podatnik ma prawo zastosować stawkę podatku dochodowego 19 % do...
Opublikowane: 10.03.2005
1. Czy autorowi recenzji utworu "Dzieje poczty w Warszawiedo...
P O S T A N O W I E N I E Na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa /j.t. Dz. U. z 2005 r. nr 8, poz. 60/, w związku z wnioskiem płatnika "X", Naczelnik Pierwszego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie - biorąc pod uwagę przedstawiony stan faktyczny oraz obowiązujący stan prawny postanawia-odmówić udzielenia odpowiedzi U Z A S A D N I E N I E W dniu 14.01.2005 r. wpłynął do tut. Urzędu Skarbowego wniosek, w którym strona zwróciła się o rozstrzygnięcie czy w ramach zawartej umowy z pracownikiem opracowanie recenzji...
  porady prawne
opinie
Definicje finansowe
Współpraca
Jeżeli jesteś zainteresowany współtworzeniem serwisu przeczytaj więcej informacji.
guzik Katalog orzeczeń | Słowa kluczowe | Kontakt | Nasi partnerzy | Reklama | O nas | Polityka prywatności | Informacje o cookies | Poleć serwis znajomemu | Pomoc guzik