Wirtualne biuro w Warszawie - czy można zaliczyć do kosztów?

Autor: Artykuł Partnera

Wirtualne biuro to świetne rozwiązanie, które pozwoli na oszczędności oraz uzyskanie dostępu do wielu dodatkowych usług. Można je wynająć na różne okresy, zwiększając możliwości elastycznego manewrowania wydatkami i potrzebami. Opcja ta również ograniczy podatek dzięki wliczeniu kosztów z nią związanych do rozliczenia firmowego.

Wirtualne biuro w Warszawie - czy można zaliczyć do kosztów?

Co to takiego wirtualne biuro?

Wirtualnym biurem nazywa się adres strony internetowej oraz jego dodatkowe opcje zawarte w pakiecie. Są to rozwiązania sprawdzone i oszczędzające zarówno czas, jak i pieniądze. Możliwość ta jest wybierana przez coraz większą ilość osób posiadających firmy, niepotrzebujących fizycznego lokalu do jej prowadzenia. Plusem takiego rozwiązania jest również wirtualny adres, najczęściej prestiżowy, który podnosi renomę przedsiębiorstwa, wyróżniając się spośród innych.

Jakie opcje posiada wirtualne biuro?

Wirtualne biuro w Warszawie to nie tylko adres, ale także inne korzyści. Usługi dodatkowe opierają się na obsłudze księgowej, odbiorze i posegregowaniu korespondencji, a nawet pomocy w uzyskaniu dofinansowań. Biura te oferują dostęp do panelów online, wysyłanie powiadomień o wiadomościach oraz odbiór paczek i listów bez limitu. Adres taki najczęściej jest wykorzystywany poprzez osoby w większości pracujące zdalnie jak np. copywriterzy, tłumacze, graficy, programiści, architekci, telemarketerzy, ankieterzy telefoniczni lub inne zawody niepotrzebujące bezpośredniego kontaktu z klientami w lokalu. Wirtualne biura posiadają różne opcje i długości umowy, którą zawrzeć można na 3 miesiące, 6 miesięcy, 12 miesięcy, 24 miesiące, a nawet 36 miesięcy. Każda z nich obarczona jest inną stawką, z czego najdłuższa jest najtańsza.

Czy można zaliczyć do kosztów wydatki z wynajmu wirtualnego biura?

Adresy wirtualnego biura są opcją, którą można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, pomniejszając podatek. Dodatkowo opcja legalnie działająca bez problemu posłuży do założenia firmy z rejestracją VAT, a także do utworzenia spółek lub innych podmiotów. Wirtualne biuro może także być miejscem kontroli z Urzędów Skarbowych albo innych podmiotów publicznych. Opcja z prowadzeniem księgowości to najlepszy sposób, aby wszystkie dokumenty były w jednym miejscu i pozwalały na sprawdzenie ich poprawności.




Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Zadaj pytanie »

eporady24.pl

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

spolkowy.pl

prawo-cywilne.info

sluzebnosc.info

Szukamy prawnika »